Aktualności

Sparing nr 1

• autor: admin1987, 2015-07-26 10:00

KORONA KAROLINOWO - TAMKA 5:4 (0:2)

Pierwszy sparing przyszło nam grać w tropikalnych warunkach. Nie przeszkodziło nam to w pierwszej połowie, kiedy to byliśmy drużyną lepszą. Już w 2 minucie powinno być 1:0, ale Michał Zbysiński nie wykorzystał zagrania od Jacka Szypulskiego. W 7 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Jacek Szypulski wykorzystał dokładne podanie Tomka Grzybowskiego. W 16 minucie kopia sytuacji. Grzybowski zagrywa do Szypulskiego, a ten w sytuacji sam na sam ponownie pokonuje bramkarza. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze jedną świetną okazję. Po dwójkowej akcji Zbysińskiego z Dymkowskim, ten drugi znalazł się sam przed bramkarzem, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. Gospodarze w pierwszych 45 minutach nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji, a te które mieli, pewnie wyłapywał Jakub Łączyński.

Upał dał nam się we znaki w drugiej połowie. Korona wymieniła prawie całą jedenastkę,a my mieliśmy tylko jednego rezerwowego zawodnika z pola. Z każdą minutą grało nam się coraz ciężej i w efekcie przegrywamy to spotkanie 4:5, ale po kolei. Jeszcze przy prowadzeniu 2:0 Michał Zbysiński dośrodkował z lewej strony, a Łukasz Jakóbiak pięknym strzałem był bliski zdobycia bramki. Chwilę później strzał Szypulskiego na rzut rożny wybija bramkarz. W 58 minucie Arek Adamski stracił piłkę i napastnik gospodarzy strzela nam bramkę. Trzy minuty później przypadkowe zagranie ręką Mariusza Jastrzębowskiego i po rzucie karnym mamy remis 2:2. Trzecia bramka dla Korony to też błąd w defensywie. Tym razem nie porozumieli się ze sobą Adamski i Dymkowski. Wtedy to złapaliśmy drugi oddech i zaczęliśmy groźniej atakować. W 73 minucie Jacek Szypulski strzałem z rzutu wolnego doprowadza do remisu. Pięć minut później znów prowadzimy, a bramkę zdobywa Łukasz Jakóbiak. Przy bramce, trzecią asystę tego dnia, notuje Tomasz Grzybowski. W ostatniej minucie tracimy jeszcze dwie bramki. Najpierw zbyt łatwo do strzału doszedł zawodnik Korony, który minął kilku naszych zawodników, a chwilę później fatalne zachowanie Jakuba Miałkiego, który nie wyszedł do piłki i został wyprzedzony przez przeciwnika.

Mimo porażki zagraliśmy dobre spotkanie. Zabrakło nam kilku zawodników, ale dzięki temu mogliśmy sprawdzić nowych. Świetnie poradził sobie przede wszystkim Mariusz Jastrzębowski. Nasz młody wychowanek nie dał po sobie poznać, że jest to jego pierwszy mecz w seniorskiej piłce. Pozytywnie też pokazał się Arek Adamski, który miał dłuższą przerwę w grze, stąd błędy, ale będzie dużym wzmocnieniem jesienią. Kolejny sparing za tydzień ze Świtem Baranowo, miejmy nadzieję , że już w pełnym składzie.

Korona - Tamka 5:4 (0:2) Jacek Szypulski 7'(asysta Tomasz Grzybowski), 16'(asysta Tomasz Grzybowski), 73', Łukasz Jakóbiak 78'(asysta Tomasz Grzybowski)