Zwycięstwo w przedostatnim sparingu

• autor: admin1987, 2015-08-23 08:41

ORLĘTA - TAMKA 2:4 (0:1)

Przed spotkaniem były lekkie obawy o to jak zaprezentujemy się na boisku. Zabrakło nam w sobotę kilku ważnych zawodników, jednak dzięki szerokiej kadrze nie było tego widać na boisku. Pierwsza połowa to głównie walka w środku pola i próby długich zagrań, gdyż boisko nie pozwalało na dokładną grę. Swoją drogą to stan nawierzchni w Baboszewie jest jeszcze gorszy niż u nas. Wracając do wydarzeń na boisku, to prowadzenie dał nam w pierwszej połowie Jakub Czaplicki. Jego próba dośrodkowania wylądowała w okienku bramki gospodarzy. Z naszej strony próbowaliśmy kilu uderzeń, ale groźne to one za bardzo nie były. Orlęta miały swoje okazje i chociaż z gry przewagi nie mieli, to te sytuacje narobiły trochę zamieszania w naszych szeregach. Na szczęście żadna z nich nie zakończyła się bramką.

Druga połowa była już o wiele ciekawsza. Zaczęła się dla nas bardzo dobrze. W 47 minucie świetnie z lewej strony zachował się Michał Zbysiński, który ograł obrońcę i dokładnym dośrodkowaniem obsłużył Łukasza Wójtowicza, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Od tej pory obudzili się również gospodarze. Tak jak przed tygodniem, znów tracimy koncentrację i z prowadzenia 2:0 zrobił się remis 2:2. W tym czasie Orlęta trafiły tez w poprzeczkę i dwukrotnie bardzo dobrze interweniował Jakub Łączyński. Dla nas groźnie uderzali Łukasz Jakóbiak oraz z dystansu Jacek Szypulski i Dawid Krajewski. Końcówka należała już do nas. W 79 minucie po akcji Dawida Krajewskiego, strzałem w długi róg, Łukasz Jakóbiak daje nam prowadzenie. Wynik ustaliliśmy w 88 minucie. Co cieszy najbardziej, akcję zrobiło dwóch 16-latków, którzy weszli na boisko w końcówce meczu. Bramkę zdobył Mariusz Jastrzębowski, a podawał mu Czarek Perdion.

Orlęta - Tamka 2:4 (0:1) Jakub Czaplicki 22' (asysta Jacek Szypulski), Łukasz Wójtowicz 47' (asysta Michał Zbysiński), Łukasz Jakóbiak ( asysta Dawid Krajewski), Mariusz Jastrzębowski 88' (asysta Cezary Perdion).

Jakub Łączyński - Mateusz Woźniak, Łukasz Zaborowski, Krzysztof Kwiatek, Mariusz Dymkowski - Łukasz Wójtowicz, Jacek Szypulski, Dawid Krajewski, Michał Zbysiński (77' Mariusz Jastrzębowski) - Łukasz Jakóbiak (84' Cezary Perdion), Jakub Czaplicki