Aktualności

Odbicie od dna

• autor: admin1987, 2015-09-28 11:48

GKS GUMINO - TAMKA 0:4 (0:1)

Po dwóch spotkaniach, w których nie zdobyliśmy chociażby punktu, w końcu przywozimy do Dzierzgowa ich komplet. Wynik może tego nie pokazywać, ale spotkanie w Guminie do łatwych nie należało. Gospodarze ambitnie walczyli od początku meczu i dopóki wystarczyło im sił, utrzymywali wynik 0:1. Z naszej strony denerwująca była fatalna nieskuteczność, do tego na siłę szukanie strzałów z nieprzygotowanych sytuacji. W pierwszych 45 minutach byliśmy stroną zdecydowanie przeważającą, jednak gospodarze trzy razy wyszli z groźnymi kontrami, które były bliskie zakończenia bramką. W tej części meczu zdobyliśmy tylko jedną bramkę. Piłkę głową przedłużał Michał Zbysiński, ta odbiła się od biodra Bartka Michalaka i trafiła do Jacka Szypulskiego. Nasz trener obrócił się w polu karnym, po jego strzale piłka ociera się o obrońcę i ląduje w okienku bramki. Wynik mógł, a nawet powinien być wyższy, ale nie potrafiliśmy więcej razy umieścić piłki w bramce, a okazje ku temu miał każdy z naszych zawodników (poza Jakubem Miałkim oczywiście).

Druga połowa miała podobny przebieg, z tym że gospodarze nie potrafili już sobie stworzyć stu procentowych okazji. Nam tego dnia marzyła się bramka z dystansu, jednak próby były delikatnie mówiąc marne. Na szczęście piłkarze z Gumina, zdenerwowani naszą nieporadnością pod ich bramką, sami ją sobie zaaplikowali i w 64 minucie prowadziliśmy 2:0 co uspokoiło wydarzenia na boisku. W kolejnych minutach swoich świetnych okazji nie wykorzystali Jacek Szypulski i Tomasz Dudziński, a Tomasz Grzybowski trafił w słupek. Na szczęście w ostatnich minutach, dwukrotnie umieszczamy piłkę w bramce. Autorami trafień byli Jacek Szypulski i Michał Zbysiński.

GKS Gumino - Tamka 0:4 (0:1) Jacek Szypulski 14' (asysta Bartosz Michalak), 88' (asysta Michał Zbysiński), Michał Zbysiński 84' (asysta Bartosz Michalak), 64' - bramka samobójcza