Aktualności

Wiosną bezbłędni

• autor: admin1987, 2016-05-07 17:53

TAMKA - GKS GUMINO 4:0 (3:0)

Trzeci mecz wiosną i trzecie kolejne zwycięstwo (bilans bramek 13:0). Aż szkoda, że ta trzecia kolejka, przy naszym ekstra długim terminarzu oznacza półmetek wiosennych zmagań. Trzeba jednak też spojrzeć obiektywnie, że schody zaczną się od następnej kolejki, kiedy to podejmiemy na wyjeździe lidera z Konopek. Do gry po pauzie za kartki powrócił dziś Dawid Krajewski, a po raz pierwszy od miesiąca na boisku pojawił się Jacek Szypulski. Do tego prawdopodobnie za tydzień do gry wróci Artur Krajewski, więc na bardzo ważne spotkanie będziemy w optymalnym składzie. Co do dzisiejszego meczu, to na pewno cieszy dobry wynik, jednak gra tak nie do końca. Przede wszystkim pierwsze 45 minut, po których co prawda prowadziliśmy 3:0, jednak nasza gra była daleka do ideału. W drugiej wyglądało to już lepiej, jednak udokumentowaliśmy to tylko jednym trafieniem. Bramki dla nas zdobywali dziś Jakub Czaplicki, Tomasz Grzybowski, Michał Zbysiński (rzut karny) i Łukasz Wójtowicz (po raz kolejny przymierzył z rzutu wolnego). Na pochwały dziś zasłużył Tomek Grzybowski - motor napędowy większości akcji i Mariusz Jastrzębowski, który mimo młodego wieku, po raz kolejny udowodnił, że gdyby miał odebrać piłkę walcowi drogowemu, to zabrałby mu ją,a przy okazji buchną w niego, aż sam by się zwałował.

Już za tydzień wyżej wspomniany mecz w Konopkach (a w zasadzie w Morawach). Początek w sobotę 14 maja o godzinie 15.

Najciekawsze momenty meczu:

I POŁOWA

1' - Łukasz Wójtowicz znalazł Michała Zbysinskiego, niestety ten uderza w boczną siatkę

2' - gubimy się w obronie, na szczęście Gumino tego nie wykorzystało

6' - Maciej Perdion idealnie obsłużył podaniem Jakuba Czaplickiego, a ten pewnie umieszcza piłkę w bramce. 1:0!

10' - z rzutu rożnego dośrodkowuje Tomek Grzybowski, jednak Jakub Czaplicki nie trafia czysto w piłkę

15' -  z dystansu kropnął Mariusz Jastrzebowski. Pomylił się nieznacznie

17' - niepotrzebny faul przed polem karnym Łukasza Zborowskiego, na szczęście z rzutu wolnego zawodnik z Gumina uderza nad bramką

21' - Grzybowski mija w bocznym sektorze przeciwników jak znaczniki na treningu, zagrywa do Maćka Perdiona, jednak ten w świetnej sytuacji uderza obok słupka

23' - znów akcja "Grzybka". Tym razem dograł do Jakuba Czaplickiego, który zza pola karnego uderza obok bramki

26 ' - i po raz kolejny Tomek, tym razem z wolnego do Mateusza Wożniaka, któremu zabrakło naprawdę niewiele. Swoją drogą "Ćwiara" dziś bardzo aktywny w ofensywie

35' - Tomek Grzybowski lewą nogą uderza minimalnie 20 metrów obok bramki

40' - mały bałagan w naszej obronie, na szczęście nie mniejszy w ataku gości i kończy się tylko rzutem rożnym

42' - początek zabójczych dwóch minut. Maciek Perdion za mocno z rzutu rożnego, jednak do piłki dochodzi Grzybowski. Tomek minął obrońcę i dośrodkował tak chytrze, że przechytrzył i naszych napastników, i obrońców oraz bramkarza z Gumina, dając nam prowadzenie 2:0

43' - poszliśmy za ciosem i w jednej akcji najpierw Grzybowski, potem Zbysiński powinni zdobyć bramkę jednak zabrakło szczęścia. Zdziwiony tym faktem obrońca Gumina zlitował się nad nami i potraktował "Grzybka" jak futbolówkę, dając sędziemu pretekst do podyktowania rzutu karnego. Ten na bramkę zamienił Michał Zbysiński i do przerwy mamy bezpieczne 3:0

II POŁOWA

50' - z dystansu Michał Zbysinski, jednak za lekko i bramkarz na rzut rożny

54' - Tomek Grzybowski idealnie na głowę Macieja Perdiona, jednak ten w doskonałej sytuacji uderza przy słupku

56' - dobry strzał z dystansu Łukasza Wójtowicza, jednak piłka odbita od obrońcy przechodzi obok bramki

57' - rzut wolny po faulu na Maćku Perdionie, kapitalnym strzałem na bramkę zamienia Łukasz Wójtowicz

58' - Maciej Perdion w sytuacji sam na sam i dwukrotnie uderza w bramkarza

59' - dośrodkowanie z boku boiska Tomasza Grzybowskiego omal nie zaskoczyło bramkarza gości

62' - w polu karnym w dobrej sytuacji znalazł się Michał Zbysiński, ale nie trafia czysto w piłkę

64' - zamieszanie w polu karnym gości, na 5 metrze do piłki dochodzi Michał Zbysinski, jednak bramkarz jest zbyt blisko aby coś z tego zrobić

68' - strzał Krzysztofa Kwiatka po podaniu Tomasza Grzybowskiego, piłkę odbija obrońca, dopada do niej Łukasz Wójtowicz i uderza tuż obok bramki

74' - groźnie z dystansu huknął Mateusz Woźniak

86' - Łukasz Wójtowicz uderza nad bramką

90' - Michał Zbysiński wyłożył piłkę Jackowi Szypulskiemu, ten powinien umieścić ją w bramce,ale  z 5 metrów uderza nad poprzeczką

Tamka - Gumino 4:0 (3:0) Jakub Czaplicki 6' (asysta Maciej Perdion), Tomasz Grzybowski 42' (asysta Maciej Perdion), Michał Zbysinski 43'-k, Łukasz Wójtowicz 57'