Aktualności

Tuzin goli w ostatnim sparingu

• autor: admin1987, 2016-08-14 15:24

TAMKA - MAZOWSZE JEDNOROŻEC 6:6 (3:5)

Zarówno nasza obrona, jak i obrona gości były dziś dziurawe jak budżet naszego państwa (i naszego klubu). Jedyną radość z tego mieli kibice, którzy zobaczyli dwanaście bramek. Dość długo udawało nam się bronić dostępu do własnej bramki, bo Mazowsze trafiło dopiero w 2 minucie, a poprawiło trzy minuty później i zanim mecz się na dobre rozpoczął, przegrywaliśmy 0:2. Tutaj plus dla drużyny, że nie patrząc na początkową nieporadność potrafiła pozytywnie zareagować. Konkretnie zrobił to Maciek Perdion, który w 10 minut ustrzelił trzy bramki (asysty kolejno Łukasz Wójtowicz, Tomasz Grzybowski i Mateusz Woźniak). Mogliśmy nawet podwyższyć prowadzenie, ale Jakub Czaplicki zmarnował wyśmienitą okazję. Żeby nie było za słodko, to goście do przerwy prowadzili 5:3. Trzeba dodać, że bramki padały przy naszej wyraźnej pomocy.

Po przerwie w środku obrony Mateusz Woźniak zastąpił nie najlepiej spisującego się Dawida Krajewskiego i nasza gra w defensywie wyglądała już zdecydowanie lepiej. Lepiej prezentowaliśmy się też w ofensywie.Trzy minuty po przerwie za zagranie ręką podyktowany został dla nas rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Zbysiński. Mazowsze jednak znów wyszło na dwubramkowe prowadzenie. W 63 i 67 minucie dwa razy do bramki trafia Michał Zbysiński, który pozazdrościł dorobku bramkowego Maćkowi. Obie te bramki były równie piękne jak te Perdiona z pierwszej połowy. Najpierw Michał głową kończy dośrodkowanie Tomasza Grzybowskiego, a następnie po prostopadłym podaniu Łukasza Wójtowicza uderza precyzyjnie, a piłka od poprzeczki wpada do bramki. Wujo dziś standardowo oddał dobry strzał z rzutu wolnego, tym razem jednak na drodze stanął słupek. W 78 minucie na boisku pojawił się Łukasz Barbucha, który powraca do gry po długiej przerwie spowodowanej operacją kolana. Jeżeli zdrowie mu pozwoli, będzie on dla nas jesienią sporym wzmocnieniem.

Kolejny nasz mecz to będzie już mecz o stawkę. W środę 24 sierpnia o godzinie 17:30 gramy u siebie z zespołem Żaka Szreńsk w I rundzie okręgowego pucharu.

Tamka - Mazowsze 6:6 (3:5) Maciej Perdion 12' (asysta Łukasz Wójtowicz) 20' (asysta Tomasz Grzybowski), 22' (asysta Mateusz Woźniak), Michał Zbysiński 48-k, 63' (asysta Tomasz Grzybowski), 67' (asysta Łukasz Wójtowicz)