Aktualności

Tym razem szczęście przy rywalu

• autor: admin1987, 2016-09-08 11:52

TAMKA - GKS STRZEGOWO 2:2 k. 6:7

Skończyła się nasza przygoda z pucharami w sezonie 2016/2017. Zremisowaliśmy z występującym w Lidze Okręgowej GKS-em Strzegowo 2:2, a w karnych szczęście uśmiechnęło się do przeciwników, którzy wygrali 7:6. W pierwszej części gry niewiele działo się na boisku, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jedną z tych nielicznych okazji wykorzystali goście. W 20 minucie po prostopadłym podaniu ich napastnik trafił w sytuacji sam na sam. Druga połowa była już znacznie ciekawsza. Zaczęliśmy ją bardziej ofensywnie, jednak brakowało nam dokładności. Goście wyprowadzali bardzo groźne kontry, a jedna z nich zakończyła się drugą bramką. Wynik na szczęście nas nie załamał i wreszcie pokazaliśmy charakter, walcząc do samego końca o korzystny rezultat. Coraz groźniej robiło się pod bramką GKS-u, a efekt przyszedł w 83 minucie. Artur Krajewski posłał długą piłkę do Jacka Szypulskiego, ten przedłużył ją do Tomasza Grzybowskiego, a nasz pomocnik mocnym strzałem zdobywa gola kontaktowego. W 87 minucie swoją pierwszą bramkę w barwach Tamki zdobywa Sebastian Bartoszczyk, wyrównując tym trafieniem stan meczu. W doliczonym czasie bliski przelobowania bramkarza był Jacek Szypulski. Remis oznaczał rzuty karne, a te lepiej wykonywali zawodnicy ze Strzegowa. W naszej drużynie swoich jedenastek nie wykorzystali Tomek Grzybowski i Marek Nadrowski. Karne wykorzystali kolejno Łukasz Wójtowicz, Artur Krajewski, Wiktor Lignowski, Michał Zbysiński, Maciej Sobiecki i Jacek Szypulski.

Choć zabrakło awansu, cieszy postawa naszych zawodników. Widać było zaangażowanie, którego zabrakło w niedzielnym meczu z Gladiatorem. Dziś musieliśmy sobie radzić przede wszystkim bez bramkarzy, których między słupkami zastąpił obrońca Łukasz Barbucha. Bardzo dobry mecz zaliczyli nasi młodzi zawodnicy: Marek Nadrowski, Maciej Sobiecki i Sebastian Bartoszczyk.

Tamka - GKS 2:2 k.6:7 Tomasz Grzybowski 83' (asysta Jacek Szypulski), Sebastian Bartoszczyk 87' (asysta Tomasz Grzybowski)