Aktualności

Wkra zdecydowanie lepsza w derbach

• autor: admin1987, 2016-10-01 19:18

WKRA RADZANÓW - TAMKA 5:2 (3:1)

Zagraliśmy w Radzanowie bardzo słabe spotkanie i aby wymienić co zawiodło w naszym zespole trzeba by wymienić całą litanię. Na boisko wyszliśmy tak pewni wiary jak Legia w Lidze Mistrzów na mecz z Dortmundem i po niespełna 10 minutach było 0:2. W ciągu tych pierwszych minut nie potrafiliśmy wymienić kilku, ba nawet dwóch podań między sobą. Po tych szybkich ciosach mecz wyglądał nam na typowe B klasowe zmagania, tak atrakcyjne jak pani która chciała się zabrać z nami busem po meczu. W 33 minucie rzut karny po faul na Jacku Szypulskim wykorzystał Michał Zbysiński i złapaliśmy kontakt z rywalem. Kilka minut później powinna być druga jedenastka. Faulowany był Zbysiński, jednak sędzia faulu nie odgwizdał, chociaż był bardziej ewidentny niż ten pierwszy. Gospodarze zdobyli jeszcze bramkę do szatni i na przerwę schodzili z zasłużoną dwubramkową zaliczką.

Na drugą połowę mieliśmy wyjść na maksa skoncentrowani, efektem czego rzut karny dla Wkry w 46 minucie. Gospodarze nie potrafili jednak zakończyć emocji i Jakub Miałki tego karnego obronił. W 55 minucie kapitalnie z dystansu uderzył Maciek Sobiecki, jednak jego strzał zdołał obronić bramkarz gospodarzy. Niestety groźne ataki zespołu z Radzanowa zakończyły się w końcu czwartą bramką i w 64 minucie było w zasadzie pozamiatane. W 83 minucie bałagan w naszych szeregach został udokumentowany piątą bramką, a chwilę później przed szóstą ratuje nas Dawid Krajewski, wybijając piłkę z linii bramkowej. Już w doliczonym czasie błysnął Łukasz Wójtowicz. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam po przypadkowym dośrodkowaniu Mateusza Woźniaka, a chwilę później był bliski zdobycia bramki z rzutu wolnego. Ostatecznie Wkra wygrała 5:2, będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Nas za tydzień czeka mecz u siebie z Guminem (początek w sobotę o godzinie 13) i obyśmy zagrali już tak, jak wyglądało to w dwóch ostatnich meczach.

Wkra - Tamka 5:2 (3:1)  Michał Zbysiński 33'-k, Łukasz Wójtowicz 90' (asysta Mateusz Woźniak)