Aktualności

Bez niespodzianki

• autor: admin1987, 2016-10-08 22:43

TAMKA - GKS GUMINO 5:1 (2:0)

Dotychczasowe nasze potyczki z zespołem z Gumina miały jednostronny przebieg. Nie inaczej było wczoraj i wygraliśmy pewnie 5:1. Spotkanie od początku było pod nasze dyktando. Już w 1 minucie Łukasz Wójtowicz uderza z rzutu wolnego minimalnie obok słupka. W pierwszym kwadransie dwa razy dał o sobie znać Łukasz Jakóbiak (w tym raz uderzał efektownie nożycami) jednak oba strzały przeszły obok. Znacznie bliżej szczęścia był Michał Zbysiński, jednak jego uderzenie głową kapitalnie obronił bramkarz gości. Piłkarze z Gumina próbowali zagrozić naszej bramce po stałych fragmentach, na szczęście bez efektu. W 16 minucie w końcu wychodzimy na prowadzenie. Łukasz Jakóbiak zagrał do Michała Zbysińskiego, a ten trafia na 1:0. Chwilę później świetnego dośrodkowania Jakuba Czaplickiego nie wykorzystał Tomek Grzybowski. Tomek zrehabilitował się w 25 minucie, wykorzystując kapitalne prostopadłe podanie Łukasza Wójtowicza. Do przerwy wynik już się nie zmienił, choć oddaliśmy kilka groźnych strzałów zza pola karnego. Najbliżej szczęścia byli Krzysztof Kwiatek i Maciej Sobiecki. W ostatniej minucie pierwszej części gry goście wykorzystali nasz brak koncentracji i wyszli z kontrą 2 na 1. Niestety dla nich nie potrafili tej akcji zakończyć nawet strzałem.

Drugą połowę zaczynamy od podwyższenia prowadzenia. Łukasz Jakóbiak przeprowadził efektowny rajd, który strzałem zakończył Tomasz Grzybowski. Jego uderzenie ręką zatrzymał obrońca, a rzut karny na bramkę zamienił nie kto inny jak Zbysiński. W 56 minucie było w zasadzie po meczu. Kolejna świetna akcja graczy rodem z Szumska - Wójtowicz zagrywa do Grzybowskiego, a Tomek bez problemu trafia do siatki. W kolejnych minutach kilka swoich sytuacji mieli goście, jednak nie potrafili ich zakończyć celnym strzałem. My próbowaliśmy odgryźć się uderzeniami z dystansu. Dwa razy groźnie uderzał niezwykle aktywny dziś w ofensywie obrońca Krzysztof Kwiatek. Kwadrans przed końcem Gumino zdobyło bramkę honorową i było to wszystko, na co ich było stać w to sobotnie popołudnie. W 90 minucie wynik ustalił Jacek Szypulski, wykorzystując dośrodkowanie Tomasza Grzybowskiego.

Tamka - GKS Gumino 5:1 (2:0)  Michał Zbysiński 16' (asysta Łukasz Jakóbiak), 49-k, Tomasz Grzybowski 25' (asysta Łukasz Wójtowicz), 56' (asysta Łukasz Wójtowicz), Jacek Szypulski 90' (asysta Tomasz Grzybowski)

skład: Jakub Miałki - Mateusz Woźniak, Łukasz Zaborowski, Krzysztof Kwiatek, Marek Nadrowski (73' Mariusz Jastrzębowski) - Tomasz Grzybowski, Maciej Sobiecki, Łukasz Wójtowicz, Michał Zbysiński - Jakub Czaplicki (57' Sebastian Bartoszczyk (84' Jacek Szypulski)), Łukasz Jakóbiak (68' Łukasz Barbucha)