Zabrakło szczęścia

• autor: admin1987, 2016-10-23 18:16

ŻBIK II NASIELSK - TAMKA 2:1 (0:0)

Niestety nie udało nam się zakończyć rundy jesiennej zdobyczą punktową. Wczorajszy mecz był wyrównanym widowiskiem i powinniśmy go chociaż zremisować, niestety gospodarze byli skuteczniejsi i to oni zgarnęli trzy oczka.

Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele okazji strzeleckich. Nasza drużyna pierwsza stworzyła sobie taką już w 3 minucie, jednak Michał Zbysiński uderzył obok bramki. W kolejnych minutach częściej zagrożenie było pod naszą bramką, głównie po stałych fragmentach gry. W 23 minucie groźnie uderzał Łukasz Jakóbiak, piłka mija jednak bramkę Żbika. W 37 minucie Jacek Szypulski znalazł Tomka Grzybowskiego, ten niestety nie zakończył akcji nawet strzałem. Po raczej nudnej pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga odsłona meczu była zdecydowanie ciekawsza. Tuż po rozpoczęciu zawodnik Żbika trafia w słupek. W odpowiedzi próba strzału Tomasza Grzybowskiego z dystansu. W 54 minucie Dawid Krajewski efektownie piętą zagrał do Jacka Szypulskiego, ten uderzył ponad bramką. Niestety w 57 minucie fatalny błąd Łukasza Zaborowskiego kończy się rzutem karnym i prowadzeniem gospodarzy. Kilka minut później doprowadzamy do remisu. Wiktor Lignowski zagrał z autu do Jacka Szypulskiego, a ten efektownym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w siatce. Długo tym remisem się nie nacieszyliśmy, bo po raptem pięciu minutach Żbik trafia po raz drugi. W końcówce postawiliśmy wszystko na ofensywę, przez co gospodarze groźnie kontratakowali. Nie potrafili jednak wykorzystać swoich okazji. Dwie sytuacje sam na sam obronił Jakub Miałki. My też mieliśmy jedną kapitalną okazję, jednak nasz najlepszy strzelec jesienią Michał Zbysiński, nie trafił głową z bliskiej odległości.

Żbik II - Tamka 2:1 (0:0)  Jacek Szypulski 63' (asysta Wiktor Lignowski)

skład: Jakub Miałki - Mateusz Woźniak, Łukasz Zaborowski (80' Jakub Czaplicki), Krzysztof Kwiatek, Wiktor Lignowski (73' Mariusz Dymkowski) - Tomasz Grzybowski, Łukasz Wójtowicz, Dawid Krajewski, Michał Zbysiński (83' Maciej Sobiecki) - Jacek Szypulski, Łukasz Jakóbiak (70' Sebastian Bartoszczyk)