Aktualności

3 mecze - 9 punktów

• autor: admin1987, 2017-09-11 10:08

TAMKA - ORLĘTA 3:1 (3:0)

Kapitalna passa naszej drużyny w tym sezonie trwa nadal. Tym razem pokonujemy dość pewnie zespół z Baboszewa. Spotkanie miało bardzo podobny przebieg do meczu z przed tygodnia z Opią. Od początku to my byliśmy stroną dominującą i udokumentowaliśmy to już w 11 minucie. Jakub Czaplicki zgrywa piłkę głową do Dawida Krajewskiego, a ten również głową umieszcza ją w bramce. Po drodze futbolówka otarła się jeszcze o słupek. W kolejnych minutach znów często gościliśmy pod bramką gości, jednak strzały Tomasza Grzybowskiego, Łukasza Wójtowicza i Jacka Szypulskiego nie znalazły drogi do bramki. W 22 minucie jednak dopinamy swego. Z boku boiska dośrodkowuje Tomasz Grzybowski, dwóch obrońców Orląt zagrywa w stylu "szukaj nogi" i piłka trafia do Jakuba Czaplickiego. Ten choć nie trafia czysto w piłkę, to na szczęście na tyle precyzyjnie, że mamy dwu bramkowe prowadzenie. W okolicy 30 minuty mamy lekkie rozluźnienie w naszych szeregach, bo dwukrotnie zawodnicy Orląt zagrozili naszej bramce - raz strzał niecelny, raz broni Jakub Miałki. W 37 minucie przy bocznej linii powalczył Jacek Szypulski i po odbiorze piłki dogrywa do Tomasza Grzybowskiego - ten pięknym strzałem pod poprzeczkę podwyższa na 3:0.

W drugiej odsłonie również mieliśmy obraz jak z przed tygodnia. Gra nie układała nam się już tak dobrze, a i zespół Orląt nie forsował zbyt tempa. Na boisku pojawili się nasi młodzi zawodnicy - Maciej Perdion, Maciej Sobiecki i Marek Nadrowski i była to doskonała okazja na pokazanie swoich umiejętności. Szczególnie Sobiecki zasłużył na słowa pochwały za swoją grę. Z sytuacji godnych odnotowania była akcja z 66 minuty - i powinna to być akcja bramkowa. Kapitalną indywidualną akcją popisał się Damian Nadratowski, który jednak zamiast dograć piłkę do stojącego przed pustą bramką Maćka Perdiona próbował sam zakończyć ją strzałem, jednak bez efektu. W 83 minucie Orlęta powinny strzelić bramkę, ale fantastyczną interwencją popisał się Jakub Miałki. Nasi rywale na honorowe trafienie czekali do 90 minuty. W polu karnym ręką zagrywa Krzysztof Kwiatek, a sędzia dyktuje "jedenastkę". Strzał z punktu karnego broni nasz bramkarz, jednak przy dobiciu piłki był już bezradny. Chwilę po stracie bramki w sytuacji sam na sam znalazł się Marek Nadrowski, jednak uderzył wprost w leżącego już bramkarza.

Czasu na odpoczynek niewiele, bo w środę 13 września gramy u siebie w IV rundzie rozgrywek pucharowych - początek meczu z Tęczą Ojrzeń o godzinie 16:30.

Tamka - Orlęta 3:1 (3:0) Dawid Krajewski 11' (asysta Jakub Czaplicki), Jakub Czaplicki 22' (asysta Tomasz Grzybowski), Tomasz Grzybowski 37' (asysta Jacek Szypulski)

skład: Jakub Miałki (90' Szymon Morawski) - Mateusz Woźniak, Artur Krajewski (22' Mariusz Jastrzębowski), Łukasz Zaborowski (68' Krzysztof Kwiatek), Mariusz Dymkowski - Jakub Czaplicki (83' Łukasz Jakóbiak), Łukasz Wójtowicz, Dawid Krajewski, Damian Nadratowski (74' Marek Nadrowski), Tomasz Grzybowski (65' Maciej Sobiecki) - Jacek Szypulski (62' Maciej Perdion)